"PIĘKNY JEST TEN ŚWIAT" | wernisaż wystawy Piotra Saula
🗓 Wernisaż: 24 czerwca 2026, godz. 19:00
📅 Wystawa czynna: 24 czerwca - 12 lipca 2026
📍 Hala Filtry, ul. Grabiszyńska 241, Wrocław
Od 24 czerwca na najnowszej wystawie "PIĘKNY JEST TEN ŚWIAT" Piotra Saula spotkamy ekspresyjną mieszankę koloru, formy i miejskiego ducha. Artysta odważnie czerpie z estetyki street artu, kultury popularnej oraz komiksu, tworząc obrazy, które przyciągają wzrok i nie pozostawiają odbiorcy obojętnym. Każde płótno tętni energią - wygląda jak kadr wyrwany z historii, która dopiero czeka na opowiedzenie.
Twórczość Saula to malarski manifest miejskiego nomady, który dokumentuje rytm, język i znaki miasta. To sztuka śmiała, pulsująca emocjami i pozbawiona kompromisów - czasem ironiczna, czasem liryczna. Jej siła tkwi w szczerości i idealnym uchwyceniu tego, co współczesne i ulotne.
Na wystawie zobaczycie najnowsze obrazy Saula, a na samym wernisażu czeka na Was niesamowita niespodzianka przygotowana przez artystę. Obok tych prac nie da się przejść obojętnie.
Do zobaczenia!
Więcej o artyście:
Dr Piotr Saul, urodzony w 1986 r. w Nowej Rudzie, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. W 2010 r. obronił dyplom z grafiki warsztatowej z dwoma aneksami - malarskim i multimedialnym - pod kierunkiem prof. Andrzeja Basaja, prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka. W trakcie studiów uczestniczył w międzynarodowej wymianie Erasmus w Hochschule für Bildende Künste w Braunschweigu w Niemczech.
W 2011 r. otrzymał Grand Prix na I Biennale Sztuki Młodego Wrocławia. Obecnie pracuje jako adiunkt w Pracowni Malarstwa prof. Krzysztofa Skarbka na Wydziale Malarstwa ASP we Wrocławiu. W 2022 r. obronił doktorat poświęcony malarstwu w przestrzeni wirtualnej.
Twórczość Piotra Saula obejmuje malarstwo, graffiti oraz organizację wystaw. Jego barwne prace łączą wpływy sztuki ulicy, surrealizmu i fowizmu, zaskakując eksperymentami z formą i konwencją, ukazując przy tym afirmację życia. W Kotlinie Kłodzkiej można znaleźć kilkanaście jego realizacji graffiti, m.in. w Dusznikach-Zdroju, Kłodzku, Kudowie-Zdroju i Nowej Rudzie.
Od ukończenia studiów w 2011 r. aktywnie uczestniczył w ponad 140 wydarzeniach kulturalnych w kraju i za granicą. Zorganizował ponad 20 wystaw indywidualnych.
Wybrane nagrody i wyróżnienia:
• Order "Zasłużony dla Kultury Polskiej", 2025
• Grand Prix na I Biennale Sztuki Młodego Wrocławia, Impart, Wrocław, 2011
• Stypendium naukowe Erasmus, Braunschweig, Niemcy, 2009
Sprawdź naszą najnowszą rolkę z wypowiedzią artysty: https://www.facebook.com/reel/1657720448826069?locale=pl_PL